Hallo allemaal. Mij is gevraagd door het media-team van MAC de Baanbrekers om een stukje te schrijven over de eerste clubwedstrijd en mijn beleving ervan. Het was fantastiessssssschhhhh!! Zo...... klaar!  stukje geschreven… ....Ha nee zo makkelijk kom je er weer niet van af.

Goed. Na een lange winter en wachtend op de dagen dat de krokussen onderhand de grond uitkwamen was het weer tijd om de spullen gereed te maken voor de eerste clubwedstrijd. Helaas ontbrak het mij aan tijd en vanwege mijn werk, waardoor ik gezien het schema toch alle wedstrijden van dit jaar kan rijden, kon ik pas zaterdagochtend naar het circuit. Ik vertrok bij dag en dauw om nog even op mijn dooie gemakkie te kunnen sleutelen en af te stellen.

 

Zaterdag zou een mooie dag worden. En afgezien van een paar motregenbuien die niets voorstelde was de baan ook gauw weer droog en konden we doorrijden. Helaas was voor mij deze dag een slijtage slag daar ik mijn 2 wedstrijdmotoren even kapot reed. Was net niet de bedoeling, maar zoals ook al wel eens zeggen een slechte generale is een goede uitvoering.  Na een dag trainen, afstellen en gevloek heb ik ’s avonds in mijn auto geslapen en was ik tot overmaat van ramp mijn slaapzak vergeten. Gelukkig  was er redding nabij in de vorm van de Familie los, die mij niet in de kou hebben laten staan/liggen (letterlijk, want o o o wat was het koud)en mij een deken konden lenen zodat ik er nog in ieder geval warmpjes( of iets warmer) bij lag.

 

De zondag begon voor mij wederom vroeg en stond nog vroeger naast mijn auto dan de haan kon kraaien. In de horizon zag je de gloed van de opkomende zon, dus je wist al.. dit word een mooie dag. En een mooie dag werd het, met een heerlijk zonnetje en een gestaag rijsende temperatuur werd het een mooie dag. Jammer genoeg was de opkomst voor de eerste clubwedstrijd, ondanks het toch mooie weer, wel vrij laag. Dat was wel jammer.

Na een praatje pot en de toespraak van onze voorzitter/wedstrijdleider, wat een multitasker die man ook is hhe;) en het grote nieuws van de dag dat wij als MAC de Baanbrekers in samenwerking met MACH Heemstede de EK-B gaan oraganiseren konden we de motoren starten. Ik zat in de eerste heat en helaas had ik problemen met mijn motor en moest de eerste kwalificatie verstek laten gaan.

 

De tweede kwalificatie moest ik uit de pit starten en wist nog een zeer goede kwalificatie neer te zetten, maar helaas moest mijn motor eraan geloven. Onbalans in de krukas zorgde ervoor dat hij niet deed wat ie moest doen. Gelukkig had ik nog een snelle motor achter de hand, maar kreeg die niet op tijd op orde voor de derde kwalificatie en moest ook die verstek laten gaan. Op basis van mijn ene verreden kwalificatie en de goede rondetijden stond ik toch nog op plekje 2 in de B finale en dat was zeer bijzonder.

 

Bij de start van de B finale nam ik al vrij  snel samen met Giel Kamerman de leiding en dat was echt stuivertje wisselen om de leiding. Gaanderweg de finale  liet ik het veld steeds meer achter mij. Wat heet achter mij, ze verdwenen allemaal stuk voor stuk tot ik op het laatst alleen nog met Frank Piersessens op da baan reed en jammer genoeg ook Giel Kamerman uit moest vallen wegens problemen met zijn auto. Dat was jammer omdat Giel en ik echt aan elkaar gewaagd waren.

Ik won dus de B Finale met 53 ronden en ging door naar de A finale. Die begon zeer goed en kwam zelfs op plaats 5, helaas door een lekkende carburateur moest ik afhaken en verder toekijken in de Finale waar ik ons jonge talent Maarten Bakx een zeer mooie strijd heb zien leveren met  EK-A rijder (jawel) Maxim Cleas. En vervolgens een zeer goed gevecht heb gezien tussen Marcel Heanen en Richard v. Lindt, waarbij na een zware veldslag laatsgenoemde er met de derde plaats vandoor ging. Een werkelijk supermooie finale en een super mooie dag.

 

Ik hoop meer gezichten te mogen begroeten op het volgende clubwedstrijd van de BC10 en hoop dat er onder jullie nog mensen zijn die zich geroepen voelen om een handje uit te steken met de organisatie van de EK-B op ons circuit. Aanmelden kan je bij mij of via de website.

 

Nu heb ik als sectiehoofd BC10 bovenstaand stukje geschreven en nu doe ik beroep op julie rijders van de BC10 ( en ook zeker de EK rijders) om jullie ervaringen eens te delen door een stukje te schrijven over jullie belevenissen, zoals die bijvoorbeeld van vorig jaar in Göteborg en Lostallo zijn geweest. Schroom je niet om jullie ervaringen te delen en zo ook de overige BC10 rijders van onze club inside te geven over het rijlen en zeilen van het rijden op (hoog) internationaal nivea.

 

Met vriendelijke groet,
Pascal Roos
Sectie brandstof BC10

 


< Terug